Augmentin za niską cenę w Polsce

Augmentin

Augmentin jest silnym antybiotykiem, który jest stosowany w leczeniu szerokiej gamy zakażeń bakteryjnych. Lek ten działa na wiele infekcji bakteryjnych, ale nie leczy infekcji wywołanych przez wirusy, takich jak przeziębienie lub grypa. Informacje na temat leczenia przeziębienia i grypy znajdziesz tutaj.

Może być trudno znaleźć lekarza, który nigdy nie brał Augmentin. Terapeuci, pediatrzy, urolodzy, ginekolodzy, laryngolodzy – lekarze wszystkich specjalności nie reprezentują swojej praktyki bez antybiotyku. Ponadto, w wielu protokołach leczenia różnych chorób.

A pacjenci i lekarze postrzegają Augmentin jako nowoczesny środek przeciwbakteryjny. Tymczasem lek ten jest na rynku od dziesięcioleci.

Połączenie amoksycyliny i kwasu klawulanowego, które stało się podstawą leku Augmentin, zostało opracowane w latach 1977-1978 przez naukowców z brytyjskiej firmy Beecham. Później, w 1984 roku, gigant farmaceutyczny uzyskał patent na oryginalny Augmentin. Dzisiaj, lek nadal produkuje firma GlaxoSmithKline, pravopreemenik Beecham. WHO – Światowa Organizacja Zdrowia – Augmentin znajduje się na liście leków podstawowych.

Popularność leku na świecie jest tak duża, że znajduje się on w dziesiątce najlepiej sprzedających się antybiotyków. Opinie pacjentów i lekarzy na temat Augmentinu są niemal jednomyślne i tylko potwierdzają powszechną miłość do leku.

Kup Augmentin

Jaka jest cena tabletek Augmentin w Euro-Augmentin.com?

Możesz kupić antybiotyk Augmentin bez recepty online w naszej aptece. Sprawdź nasze ceny, wybierz dawkę, której potrzebujesz i zamów w swojej aptece.

Cena Augmentin 1 g tabletki

10€35.92
20€56.17
30€76.42
60€137.17
90€197.92
120€258.68
180€380.19
270€562.44

Cena Augmentin 625 mg tabletki

30€58.52
60€89.39
90€120.26
120€151.12
180€212.86
270€305.47

Cena Augmentin 375 mg tabletki

30€46.07
60€68.51
90€90.96
120€113.41
180€158.30
270€225.64
360€292.99

Skład i postać farmaceutyczna Augmentin

Amoksycylina jest półsyntetycznym antybiotykiem penicylinowym o szerokim spektrum działania. Jest to niemal analog Ampicyliny, który różni się jedynie niewielkimi zmianami strukturalnymi we wzorze chemicznym. Struktura zawiera Augmentin amoksycylinę w postaci trójwodzianu.

Kwas klawulanowy – produkt fermentacji Gram-dodatniej bakterii Streptomyces clavuligerus. Substancja ta wchodzi w skład leku Augmentin jako sól potasowa.

Każda tabletka powlekana jest warstwą ochronną, która zabezpiecza substancję czynną przed agresywnym działaniem kwasu solnego w żołądku.

Czasami lekarze przepisujący Augmentin podają łączną dawkę antybiotyku i kwasu klawulanowego. Na przykład, często można znaleźć przepis o podobnej treści: Tab. Augmentin 1000mg. Jest oczywiste, że lekarz dysponuje przeciętną postacią antybiotyku, zawierającą 875mg amoksycyliny i 125mg kwasu klawulanowego. Obie metody dozowania, pierwsza i druga, są ważne.

Czy Augmentin tabletki mogą być podzielone?

Niektóre tabletki Augmentin, zwłaszcza w dawce 500 mg (675 mg z klawulanianem), mają ryzyko krzyżowania. Wielu pacjentów uważa, że ryzyko separacji jest konieczne, aby tabletka zmniejszyła dawkę.

Oczywiście, z ekonomicznego punktu widzenia, jest to naprawdę korzystne. Rzeczywiście, koszt np. tabletek Augmentin 250 mg jest znacznie wyższy niż połowa tabletek 500 mg. Ale w rzeczywistości, producent ostrzega, że ryzyko krzyżowego stosowania do wyboru nie jest niższa dawka. Tabletki Augmentin risk pełnią funkcję bardziej estetyczną. Oddzielanie tabletek nie jest zalecane: jeśli po powłoce ulegnie zniszczeniu i zawartość tabletki może wejść w reakcję z kwasem solnym w żołądku.

Dodatkowo farmaceuci zwracają uwagę, że przełamanie ryzykownych tabletek na dwie części, aby przewidzieć zawartość substancji czynnych powstałych w połówkach jest prawie niemożliwe. A prawdopodobieństwo, że obie strony tabletki są równe w dawkowaniu, raczej iluzoryczne.

Więc nie filozofuj. Na szczęście, Augmentin rozróżnia bogate formy uwalniania, a każdy pacjent, niezależnie od wieku i wagi, może odebrać żądaną dawkę.

Amoxicillin Clavulanate ochrona czy dlaczego?

Rzeczywiście, wielu pacjentów pyta, jaką funkcję pełni kwas klawulanowy? Co powoduje, że narkotyk wchodzi do innej substancji?

Faktem jest, że podczas stosowania środków przeciwdrobnoustrojowych wiele mikroorganizmów nauczyło się opierać na ich działaniu. Podstępne bakterie, chcąc kontynuować funkcje życiowe stali, produkują enzym, który niszczy antybiotyk. Tak więc, preparaty penicylin i cefalosporyn zawierające pierścień beta-laktamowy są inaktywowane przez efekt penicylinazy, który wytwarzają niektóre mikroorganizmy.

Naukowcy odkryli tę zdolność bakterii zaraz po stworzeniu amoksycyliny. Szybko znaleziono “antidotum”, którym okazał się kwas klawulanowy. Jego struktura jest podobna do struktury penicylin beta-laktamowych.

Kwas klawulanowy unieczynnia beta-laktamazy (grupę enzymów, w tym penicylinazę), poprzez blokowanie miejsc aktywnych tych enzymów. Tak więc kwas klawulanowy w lekach przeciwbakteryjnych pełni funkcję ochronną. Nie pozwala antybiotykowi na zniszczenie bakterii, dzięki czemu zachowuje on swoją strukturę fizyczną i chemiczną, a tym samym działanie farmakologiczne.

Należy zauważyć, że nie wszystkie mikroorganizmy wytwarzają penicylinazę. Dlatego też niechroniona amoksycylina była do tej pory z powodzeniem stosowana w leczeniu chorób wywoływanych przez wrażliwe bakterie.

Jak działa Augmentin?

Augmentin działa poprzez połączenie siły dwóch silnych leków; leki te są amoksycylina i klawulanian.

Amoksycylina jest analogiem ampicyliny, która pochodzi od podstawowego rdzenia penicyliny. Lek ten jest skuteczny zarówno przeciwko bakteriom gram-dodatnim, jak i gram-ujemnym, o wspólnej dla bakterii strukturze fizycznej. Budowa danej bakterii często decyduje o tym, który lek będzie najbardziej skuteczny w jej zwalczaniu.

Clavulanate jest inhibitorem beta-laktamazy; inhibitory beta-laktamazy nie są właściwie antybiotykami, ale pomagają blokować enzymy, które często przyczyniają się do oporności na antybiotyki. Dodanie do amoksycyliny blokera beta-laktamazy sprawia, że Augmentin jest w stanie pokonać wiele bakterii odpornych na antybiotyki. To sprawia, że Augmentin jest antybiotykiem o szerokim spektrum działania ze względu na jego zdolność do leczenia wielu różnych infekcji.

Spektrum działania i efekt farmakologiczny

Poprzez działanie leku Augmentin, wiele podatnych bakterii gram-dodatnich i gram-ujemnych, w tym :

 • Staphylococcus aureus, w tym szczepy wytwarzające beta-laktamazę;
 • Streptococcus ;
 • Neisser, czynnik wywołujący rzeżączkę;
 • E. coli, w tym szczepy wytwarzające beta-laktamazę;
 • Enterobacteria ;
 • Klebsiella ;
 • Moraxella;
 • Proteus.

Ponadto zauważono, że metycylinooporne szczepy Staphylococcus aureus, które powodują niebezpieczne zakażenia szpitalne, są wrażliwe na Augmentin.

Mechanizm działania amoksycyliny jest bardzo prosty. Blokuje syntezę ściany komórkowej wrażliwych na antybiotyki mikroorganizmów i w ten sposób działa bakteriobójczo.

Efekty farmakologiczne w Augmentin ma tylko jeden aktywny składnik leku – amoksycylina. Kwas klawulanowy nie ma działania przeciwbakteryjnego.

Wskazania do stosowania

Wskazania do przyjmowania Augmentinu – to choroby zapalne, które są wywołane przez patogeny wrażliwe na amoksycylinę. Wspomnieliśmy już, że Augmentin jest jednym z leków z wyboru w leczeniu wielu chorób zakaźnych. Spróbujmy wymienić główne wskazania do stosowania tego naprawdę silnego antybiotyku:

 • Zakażenia górnych dróg oddechowych, takie jak zapalenie oskrzeli (zapalenie oskrzelików), zapalenie płuc (jednoczesne zapalenie oskrzeli i płuc), zapalenie płuc (zapalenie płuc), ropnie płuc (wrzody);
 • Zakażenie gardła: bakteryjne zapalenie migdałków (angina), zapalenie gardła, zapalenie jamy ustnej;
 • Infekcje laryngologiczne: zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok;
 • Zakażenia skóry: otarcia bakteryjne i inne choroby wywołane przez wytwarzające beta-laktamazę szczepy Staphylococcus aureus, Klebsiella i E. coli;
 • Zakażenia układu moczowo-płciowego: zapalenie pęcherza moczowego (zapalenie pęcherza), odmiedniczkowe zapalenie nerek (zapalenie nerek), zapalenie cewki moczowej (zapalenie cewki moczowej);
 • Zakażenia miednicy, w tym po porodzie, aborcji i innych zabiegach;
 • Choroby, które są przenoszone przez kontakty seksualne: rzeżączka, kiła;
 • Zakażenie pooperacyjne;
 • Osteomyelitis – zapalenie tkanki kostnej.

Kiedy stosować lek Augmentin

Kompleks amoksycyliny i klawulanianu potasu jest doskonale wchłaniany. Godzinę po podaniu doustnym maksymalne stężenie antybiotyku jest obecne we krwi.

Szybkość wchłaniania i dystrybucji głównego składnika aktywnego – amoksycyliny – jest taka sama niezależnie od posiłku. Jednak schemat dawkowania klawulanianu potasu jest nadal przydatny. W badaniach klinicznych stwierdzono, że wchłanianie kwasu klawulanowego jest znacznie większe, gdy jest on przyjmowany z jedzeniem niż na pusty żołądek.

Naukowcy z firmy GlaxoSmithKline przeprowadzili badania nad farmakokinetyką leku. Stwierdzono, że względna biodostępność leku Augmentin znacznie zmniejsza się po podaniu doustnym w 30 i 150 minucie po wysokotłuszczowym śniadaniu.

W ramach badania farmakodynamiki opracowano jednolite wytyczne dotyczące otrzymywania tabletek i zawiesin Augmentinu przez dzieci. Dlatego, aby maksymalna dawka leku dotarła do punktu docelowego, lek musi być przyjęty na początku posiłku.

Stosowanie leku Augmentin

Przede wszystkim pragnę podkreślić, że Augmentin jest lekiem referencyjnym w leczeniu chorób gardła, górnych i dolnych dróg oddechowych, wywołanych głównie przez drobnoustroje Gram-dodatnie. Spektrum działania produktu jest tak szerokie, że jest on w stanie pokryć prawie wszystkie patogeny.

Niestety, wielu terapeutów lubi “okładać” dwoma, a nawet trzema antybiotykami. Często czujny lekarz uspokaja w ten sposób ambulatoryjne, a nawet szpitalne leczenie zapalenia płuc. W związku z tym, schemat leczenia niepowikłanego zapalenia płuc jest “high view” i zawiera szereg antybiotyków, w tym Augmentin. Szczególnie imponujące jest połączenie dożylnych i tabletkowanych form różnych leków przeciwbakteryjnych.

Pacjenci nie są nawet świadomi, że dobrze dobrany Augmentin nie wymaga dodawania innego antybiotyku. Aktywność amoksycyliny wobec Streptococcus pneumoniae (głównego czynnika zaostrzającego zapalenie płuc) jest znacznie lepsza niż ampicyliny i benzylopenicyliny. Dlatego w większości przypadków zapalenia płuc wywołanego przez szczepy o pośredniej wrażliwości na ampicylinę i benzylopenicylinę, Augmentin może być stosowany jako monoterapia.

W leczeniu zakażeń układu moczowo-płciowego (zapalenie nerek, pęcherza moczowego, narządów miednicy mniejszej), lekami z wyboru są nadal antybiotyki fluorochinolonowe. Stosowanie leków z tej grupy jest jednak przeciwwskazane u dzieci. Dlatego u pacjentów pediatrycznych z takimi zakażeniami można zastosować Augmentin.

Prawidłowe dawkowanie dla dzieci

Zgodnie z instrukcjami dotyczącymi stosowania leku Augmentin u dzieci, dostosowanie dawki zależy od wieku dziecka.

Niemowlęta do trzeciego miesiąca życia

Układ moczowy dzieci w tym wieku nie jest jeszcze w pełni sprawny, dlatego eliminacja (wydalanie) standardowych dawek leku Augmentin może być utrudniona. Dlatego zalecana dawka wynosi 30 miligramów leku na kilogram masy ciała na dobę. Wielokrotność przyjmowania – dwa razy dziennie tj. co 12 godzin.

Dzieci w wieku powyżej trzech miesięcy

Od tego wieku lekarz może przepisać dwie wersje zawiesiny dla dzieci:

Augmentin 200 mg w 5 ml Augmentin 400 mg w 5 ml stosowany dwa razy dziennie, co 12 godzin.
Augmentin 125 mg w 5 ml Augmentin 250 mg w 5 ml stosuje się trzy razy dziennie co 8 godzin.
Większość ekspertów preferuje stosowanie 12-godzinnego zawieszenia. Oczekuje się, że te preparaty są znacznie mniej skłonne do wywoływania biegunki niż 8-godzinna zawiesina Augmentinu.
Należy jednak pamiętać, że zawiesiny Augmentin 200 mg i 400 mg w składzie zawierają aspartam, dlatego nie wolno ich stosować u pacjentów z fenyloketonurią.

Spróbujmy zrozumieć, jak obliczyć dawkę Augmentin dla dzieci.

W instrukcji użytkowania podano, że :

Augmentin 12 godzin zawiesina dla dzieci jest dawkowany w oparciu o stawki 45 mg / kg masy ciała dla ciężkich zakażeń i 25 mg / kg – w mniej ciężkich przypadkach;
8 godzin zawiesiny Augmentin zaprojektowany w 40 mg / kg w ciężkich przypadkach i 20 mg / kg – w łagodnych przypadkach.
Pod pojęciem “ciężka infekcja” specjaliści rozumieją zapalenie ucha środkowego, infekcje dolnych dróg oddechowych (zapalenie płuc), zapalenie zatok oraz zaburzenia z objawami ciężkiego zatrucia i światłowstrętu.

Oto przykład. Jeśli dziecko waży 8 kg, średnia ciężkość zapalenia oskrzeli potrzebuje Augmentin 200 mg na dobę, podzielone na dwie dawki. Przyjmując, że 5 ml gotowej zawiesiny zawiera 200 mg antybiotyku, dziecko powinno otrzymywać 2,5 ml leku co 12 godzin.

Dzieci ważące 40 kg lub więcej

U dzieci w starszej grupie wiekowej lek Augmentin dawkuje się zgodnie z zaleceniami dla dorosłych.

Na koniec opisujemy standardową dawkę leku Augmentin; chcielibyśmy podkreślić, jak ważna jest porada kompetentnego lekarza. Pomimo czasami szczegółowy opis obliczania dawki dla dzieci w instrukcjach lub artykułów na Augmentin, to najlepiej nie angażować się w samodzielne działania z wyborem dawek, i pozostawić lejce do specjalisty. Tylko lekarz może prawidłowo ocenić stopień ciężkości choroby dziecka i dobrać odpowiednią dawkę antybiotyku. Pamiętajcie o tym i nie przeceniajcie swoich możliwości. Należy również zawsze sprawdzać instrukcje dołączone bezpośrednio do leku.

Dawkowanie dla dorosłych

Sytuacja jest o wiele prostsza, jeśli chodzi o dawki dla dorosłych. Należy jednak wziąć pod uwagę stopień zaawansowania choroby.

W przypadku stosowania tabletek Augmentin, opisane instrukcje obejmują standardową dawkę dla dorosłych 500 mg co 12 godzin lub 250 mg – co 8 godzin.

W leczeniu cięższych chorób i zakażeń dolnych dróg oddechowych, dawka leku Augmentin jest zwiększona do 875 mg co 12 godzin lub 500 mg co 8 godzin.

Dorośli, którzy mają trudności z połykaniem tabletek w całości, mogą przyjmować zawiesinę 125 mg lub 250 mg zamiast leku Augmentin 500 mg. W tym przypadku tabletki o mocy 875 mg zastępują zawiesinę Augmentinu zawierającą 200 lub 400 mg antybiotyku.

Alergia na penicylinę: Nie przegap!

Głównym przeciwwskazaniem do stosowania leku Augmentin jest reakcja alergiczna na antybiotyki z grupy penicylin.

W trakcie trwających od około 30 lat badań postmarketingowych leku Augmentin odnotowano szereg ciężkich przypadków indywidualnej nadwrażliwości na lek. Wykazano u nich reakcję anafilaktyczną na antybiotyk z grupy penicylin, Amoxicillin.

Chciałabym uspokoić pacjentów, którzy jeszcze nic nie wiedzą o alergiach. We wszystkich przypadkach pojedyncze reakcje na Augmentin wystąpiły u pacjentów z alergią na penicylinę lub inne alergeny leków w ilości większej niż dwa.

Należy również zwrócić uwagę na wrażliwość krzyżową penicylin i antybiotyków cefalosporynowych. Jeśli u pacjenta w przeszłości występowała alergia, na przykład na ceftriakson, prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji na lek Augmentin jest bardzo wysokie. W takich sytuacjach ryzyko jest po prostu nieopłacalne – znacznie łatwiej i bezpieczniej jest wybrać antybiotyk z innej grupy.

Przeciwwskazania

Spróbujmy wymienić główne przeciwwskazania do przyjmowania leku Augmentin:

 • Reakcja alergiczna na penicyliny lub antybiotyki cefalosporynowe;
 • Nieprawidłowa czynność wątroby podczas leczenia lekiem Augmentin w przeszłości (tj. wcześniejsze przyjmowanie preparatu);
 • Idiosynkrazja składników leku Augmentin;
 • Mononukleoza zakaźna. Błędne zastosowanie penicyliny w tej chorobie (uwaga na chorobę wirusową) prowadzi do pojawienia się charakterystycznej wysypki.

W okresie ciąży i karmienia piersią Augmentin jest warunkowo dozwolony. To dość niejasne zdanie oznacza jedynie, że nie przeprowadzono wystarczającej liczby badań klinicznych sprawdzających wpływ leku na przebieg ciąży. Lek niewątpliwie przekracza barierę łożyskową i przenika do mleka matki.

Jednak ze względu na wyjątkowo niską toksyczność i szerokie spektrum działania antybiotyku, Augmentin jest właśnie lekiem z wyboru w leczeniu wielu chorób zakaźnych u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Skutki uboczne

Spróbujmy wymienić główne działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie lub po zakończeniu leczenia lekiem Augmentin:

Dysbioza jelitowa
Tak zwana “dysbioza”, której obawiamy się ze strony lekarzy i farmaceutów, czasami rzeczywiście rozwija się po kuracji antybiotykowej. W medycynie zjawisko to nazywane jest rzekomobłoniastym zapaleniem jelita grubego. Przyczyną tego powikłania jest fakt, że leczenie antybiotykami może zmienić normalną florę jelitową. Te oportunistyczne mikroorganizmy mogą zacząć się rozmnażać i produkować toksyny.

Badania wykazują, że główną przyczyną zapalenia jelita grubego związanego z leczeniem antybiotykami jest toksyna, produkowana przez bakterie Clostridium. Biegunka, która często jest jedynym objawem powikłań, może mieć różne nasilenie, od łagodnego do ciężkiego w większości przypadków. Ta ostatnia jest najczęściej notowana u pacjentów z niedoborami odporności.

Biegunka związana z antybiotykiem występuje średnio u 9% pacjentów otrzymujących lek Augmentin.

Nieprawidłowości w funkcjonowaniu wątroby
Negatywny wpływ leku Augmentin na wątrobę i drogi żółciowe odnotowuje się w mniej niż 5% przypadków. Jednocześnie u większości pacjentów po odstawieniu antybiotyku czynność układu wątrobowo-żółciowego ulega samoistnej naprawie.

W rzadkich przypadkach zgłaszano poważne naruszenia, prowadzące do uszkodzenia tkanki wątroby. Na przykład firma GlaxoSmithKline potwierdza doniesienie o zgonie spowodowanym hepatotoksycznym działaniem leku Augmentin. Spieszymy jednak uspokoić pacjentów, którzy wzięli ją sobie do serca. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiej reakcji jest bliskie zeru – jest ona możliwa tylko u jednego z 4 000 000 pacjentów!

Jednak w celu uniknięcia powikłań podczas długotrwałego leczenia lekiem Augmentin, eksperci zalecają okresowe monitorowanie czynności wątroby.

Dermatitis llergica
Prawdopodobieństwo wystąpienia zmian dermatologicznych podczas leczenia lekiem Augmentin wynosi 3%. Na ogół objawy te nie wymagają odstawienia antybiotyku i są badane po zakończeniu leczenia.

Nudności i wymioty